fbpx

Jak o sobě přestat pochybovat a začít si víc věřit

Možná, že mi teď některé z vás nebudou tak úplně věřit. Možná si dokonce některé z vás budou říkat, co vám to tady vykládám za blbosti. Přesto to ale risknu. Protože jsem si naprosto jistá, že to co vám tady řeknu vážné funguje, a že zkrátka není od věci si to připomenout, i když o tom v tuhle chvíli nejste tak docela přesvědčené. Takže…

Na tomhle světě nejste pro nic za nic. Neocitly jste se tady nějakou úplnou náhodou, ale jste tu z (velmi) dobrého důvodu. Nejste ani hříčkou přírody nebo produktem nějaké pásové výroby, ale každá z nás byla stvořena jako jedinečná a originální bytost. Jediná svého “druhu” na tomhle světě. Neexistuje žádná druhá a věrná kopie vás samotných. Nejste tady, abyste jen přežívaly, stály na jednom na místě, krčily se někde v koutě a bály se projevit. Narodily jste se s jasným záměrem, se všemi potřebnými schopnostmi, dovednostmi i talentem k tomu, abyste si dokázaly vytvořit ten nejlepší život, který vás bude bavit. A jestli o sobě v tuhle chvíli pochybujete a jste přesvědčené o tom, že nemáte ani talent, natož nějaké další schopnosti nebo dovednosti, má to jeden jediný důvod. Někde v průběhu života jste totiž na základě získaných zkušeností, názorů ostatních nebo dalších okolností ztratily víru v samy sebe. Do vašeho podvědomí se usadila spousta negativních přesvědčení o vás samotných nebo i o světě, která vám teď nemlouvají, že vy zkrátka nemůžete uspět. Pravda je ale taková, že každý z nás má schopnost žít harmonický a naplněný život, potřebujete jen znát pravidla a principy hry. 

Pořád tomu všemu ještě nevěříte a potřebovaly byste nějaký důkaz? Dobře, máte ho mít. My a všechno kolem nás je součástí Vesmíru (na tom se asi shodneme). A naše životy, život kolem nás i příroda se řídí vesmírnými a fyzikálními zákony. Můžete tomu říkat klidně Bůh, Duch svatý, Vesmír, Zdroj energie nebo snůška blbostí. Ale i kdybyste patřily do té úplně poslední kategorie a měly jste pocit, že to jsou prostě jen bláboly, jedna věc je jistá. Ať se vám to totiž líbí nebo ne, někde uvnitř stejně věříte, že na tom něco je. Tušíte, že je někde něco víc. Jenom tomu možná říkáte osud, náhoda, štěstí nebo smůla. Tak schválně! Zaklepávaly jste někdy něco na dřevo (nebo na zuby), aby jste to nezakřikly? Modlily jste se někdy v duchu? Zažily jste někdy takový ten pocit, kdy přesně víte, co máte udělat, ale netušíte proč? Myslely jste někdy na něco tak intenzivně, že se to pak doopravdy stalo? Tak přesně o tomhle tady mluvím. Když tyhle zákony pochopíte a naučíte se je používat správně, váš život může nabrat úplně jiné obrátky. 

První zákon, který potřebujeme pochopit, je zákon změny. V životě i v přírodě se totiž všechno neustále mění. Všechno se vyvíjí, roste, vzkvétá a pohybuje. Tak jako se střídají roční období, nastává přiliv a odliv, tak lidé přicházejí a odcházejí a šťastnější období střídají krize. Život je zkrátka pořád v pohybu a jedinou konstantou Vesmíru je změna. Změny nás totiž nutí k činnosti. Pomáhají nám něco se naučit, někam se posunout, vyvíjet se. Když se jedny dveře zavřou, otevřou se vám jiné. Všechno kolem nás se děje ve vlnách a když tenhle princip přijmete a přestanete na věcech lpět, ušetříte si spoustu zklamání a bolesti. Jedno je zkrátka jisté, jestliže se vám zrovna nedaří, můžete si být naprosto jisté, že je to jen dočasný stav, který se brzy změní. 

Dalším principem (nebo zákonem), který potřebujeme pochopit, je zákon akce a reakce neboli zákon příčiny a následku. Jinými slovy, co zasejete, to taky sklidíte. A záleží jenom na vás, jaká semínka budete zasévat. Jestli ve své mysli budete pěstovat jenom to dobré nebo svoji zahrádku necháte zarůst plevelem. V tom je Vesmír spravedlivý. Dá vám to, co si vyberete. Když zasejete rajčata, vyrostou vám rajčata. Z rajčat se těžko stanou okurky, i když moc dobře vědí, že by pro vás okurka byla mnohem lepší, protože na rajčata máte alergii. Dokud budete sázet rajčata, porostou vám prostě rajčata. Stejné je to s tím, co samy sobě říkáte a jaké myšlenky si vybíráte. Podobné zkrátka přitahuje podobné. Však to znáte “vrána k vráně…”. Vždycky dostanete to, na co soustředíte svoji pozornost. Ať už je to dobré nebo špatné. A jestli některé věci říkáte dostatečně dlouho, stanou se pravdou a vaší realitou. Takže, jestli do Vesmíru vysíláte myšlenky typu: Ne, tohle nezvládnu. Tohle si nemůžu dovolit. Nezasloužím si to. Tohle není pro mě…atd., dáváte tím Vesmíru jasně najevo, že “tohle si prostě nemůžete dovolit” a tak vás v tom Vesmír bude podporovat. Ale jak už jsem řekla, podobné přitahuje podobné a tenhle zákon přitažlivosti funguje na obě strany. Takže jakmile začnete soustředit svoji pozornost na to, co doopravdy chcete, začne se to dít. Vaše myšlenky zkrátka vytváří vaší skutečnost. Takže pokud právě teď nejste úplně spokojené se svým životem, první, co musíte udělat, je změnit svoje myšlení. Jakmile si začnete vybírat pozitivní myšlenky a zaměřovat pozornost na to, co chcete (a ne na to co nechcete), začnou se probouzet vaše emoce, ty vás popostrčí k činům a váš život se začne měnit. Přesně tohle odlišuje úspěšné lidi od neúspěšných. Nezáleží totiž na tom, kde jste vyrostly, jaký máte původ nebo jestli jste se dobře vdala. Jediný rozdíl je v tom, že úspěšní lidé si vědomě tvoří svůj život, namísto toho, aby se jen nechali vláčet tím, co se děje kolem nich. 

Možná vás ale brzdí jedna věc. Pravda je totiž taková, že uspět můžeme jen v okamžiku, kdy jsme ochotni připustit a uvěřit, že je to vůbec možné. Jestliže nejsme v životě spokojené, zažíváme zklamání, nedostatek nebo se nám nedaří, je to většinou kvůli tomu, že jsme hluboko v podvědomí přesvědčené, že si úspěch, peníze, lásku nebo cokoli jiného prostě nezasloužíme, že štěstí není pro nás nebo že život je prostě dřina. Všechna tahle omezující přesvědčení jsme si nasbíraly během našeho života a uvěřily jsme jim tak moc, že teď ovládají náš život a tvoří naší realitu. Jestliže tedy věříte, že nemůže něčím být, nemůžete něco mít nebo něco dělat, máte prostě pravdu. Vaše podvědomí je jako autopilot. Automaticky filtruje a třídí informace kolem vás, a posílá k vám ty, které odpovídají vašim postojům a přesvědčením. A když věříte, že nemůžete najít lepší práci, vaše podvědomí bude ignorovat všechny příležitosti, které by vás k lepší a vysněné práci dovedly. Bude zaměřovat vaši pozornost jen na problémy, které vám potvrdí váš názor a vaše omezující přesvědčení. 

Smutné na tom je, že i když víme, že naše životy v jistém ohledu nefungují, pořád se bojíme to změnit, protože máme strach vystoupit z naší zóny pohodlí. Mám pro vás ale jednu špatnou zprávu. Bez toho to prostě nepůjde. Jestli opravdu chcete mít život, který si zasloužíte a ve kterém se budete cítit šťastné a spokojené, musíte přestat obviňovat samy sebe a všechny ostatní, a vykročit vpřed. Pochopíte-li, že všechno po čem toužíte, můžete vytvořit vy samy díky správnému myšlení a práci na sobě, dospějete k většímu sebepoznání, získáte větší sebedůvěru a zjistíte, že si skutečně můžete vytvořit život přesně podle svých představ. A přesně tohle se naučíte ve speciálním 5denním kurzu. Zjistíte nejen to, jak posílit svoji sebedůvěru, ale především jak začít znovu věřit sama sobě a najít odvahu žít život, který vás bude opravdu bavit! Protože i vy takový život můžete mít! O tom není pochyb. 

Vaše

Líbil se vám článek? Řekněte o něm svým přátelům:

Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj!

Jmenuju se Vlaďka

Pomáhám ženám, aby vypadaly dobře zvenku a cítily se co nejlépe uvnitř. Jsem life kouč, lektorka kurzů, výživový poradce a kreativní duše, která musí neustále něco vymýšlet a tvořit. Rukama i hlavou. Rozhodla jsem se, že chci pomáhat dalším ženám na cestě k lepšímu životu a většímu sebevědomí a proto jsem vytvořila projekt #zazivotkrasnejsi.

top články

STÁHNĚTE SI ZDARMA

Průvodce, jak správně vybírat kosmetiku

Začněte třeba tady...

STÁHNĚTE SI ZDARMA

Návod, jak okamžitě zrychlit metabolismus

Chcete

něco navíc?

Co takhle pravidelné tipy, bonusy a velká dávka motivace a inspirace? To všechno pro vás totiž mám! Stačí, když mi tu necháte váš mail a všechno budete mít z první ruky. 
Na co všechno se můžete těšit? 
  • každý týden jeden mail 
  • bonusy a návody zdarma (tipy z kosmetiky a péče o pleť, recepty, zdravý životní styl, osobní rozvoj…) 
  • slevové kódy jen pro vás
  • další rady, pokud budete potřebovat s něčím pomoct