fbpx

WHY TO WEAR A PANTSUIT/ 5 DŮVODŮ, PROČ SI POŘÍDIT KALHOTOVÝ KOSTÝM

Nesnáším uniformy. Nevím přesně, kdy se tahle moje fóbie začala utvářet, ale na objemu rozhodně narostla za mé lékárenské kariéry. Když jsem šla studovat farmacii, nějak mi nedošlo, že mě pak čeká do konce svého života chození v bílé uniformě. Nesnášela jsem ty rána, kdy jsem přišla do práce a musela se převléknout do toho bílého mundůru z takového materiálu, který nebyl ani trochu lichotivý a ve kterém i ta nejútlejší kolegyně vypadala jako krabice. Doslova. Já, která vždycky tíhla k barvám, rozmanitým střihům a neobvyklým kombinacím (ne že bych se jimi mohla vždycky chlubit). Já, velký milovník šicího stroje, ke kterému s radostí usedám, abych si ušila něco hezkého, co nebude mít na sobě nikdo jiný. Já byla najednou odsouzená k tomu chodit v nudné, bílé lékárnické uniformě. Díky bohu, že jsem po několika letech zjistila, že ani to povolání není nic pro mě a zběhla jsem nejdřív  do kosmetického businessu a následně do marketingu. Jinak by asi moje kreativní duše zemřela. 

Ale jak vidno, v lékárně už nepracuju několik let a asi mi trochu otrnulo. Pořídila jsem si totiž kalhotový kostým. Já! A navíc v takové jemné modré barvě, která až podezřele připomíná tu bílou. A víte co? Nesmírně mě baví!

Je pravda, že v době mého zběhnutí ke kreativnějšímu oboru jménem kosmetika bylo nutno nějaký kostým vlastnit. Vždycky jsem ale dospěla k názoru, že než si koupit něco z obchodu, raději si to ušiju. A bude to přesně podle mých představ. Jeden takový kostýmek opravdu mám a je nesmrtelný. Mám k němu velmi vřelý vztah, nejen pro to, že jsem si ho sama vytvořila, ale i proto, že skutečně odpovídá přesně mým představám.

Není tuctový a i když si ho obléknu dnes, nikdo nepozná, že už má několik sezón za sebou a mohl by vyprávět. Za to tenhle je vlastně naprostá tuctovka. Přesto si získal mé srdce hned z několika důvodů. Tady máte pět z nich, proč je dobré si takový kalhotový kostým pořídit. 

1. Dvě mouchy jednou ranou.

Můžete ho využít jako business outfit i jako casual. Já ale stále miluju neobvyklé kombinace (dnes se tomu naštěstí říká trend). Takže moje nejoblíbenější varianta, jak ho nosit, bude vždycky s bílým tričkem a teniskami. Moje hodinky s Minnie jsou už taková třešnička na dortu.

2. Je to vlastně snadné a nemusíte nad tím přemýšlet.

To je asi můj největší důvod. Jsem markeťák a většinu svého pracovního času strávím v kanceláři nebo na jednáních s klienty či partnery, takže pro svůj dobrý pocit (a v podstatě i pro pocit všech ostatních) potřebuju vypadat…slušně a ne nudně. Má nenávist ke klasickým kostýmům stále trvá a když zrovna spěchám (což je v podstatě každé ráno) a nechce se mi nic vymýšlet, tohle bude vždy fungovat. I bez podpatků. Stačí klidně placaté boty jako balerínky, loafers, espadrilky nebo tenisky. Tím nikoho neurazíte.

3. Můžete si pohrát s doplňky.

A to je disciplína, která mě osobně obzvlášť baví. Já nejraději sahám po výrazných náušnicích nebo výrazné rtěnce (o mojí obsesi jste se mohly dočíst zde). Nebo i obojím dohromady. Kombinace ryze pánského kostýmu s velmi ženským prvkem, kterým taková červená rtěnka rozhodně je, vypadá totiž skvěle. 

4. Neomezené množství kombinací.

K saku můžu vzít džíny nebo sukni, ke kalhotům klidně mikinu, halenku nebo triko a bomber. Kreativitě se v tomto případě meze nekladou. Móda má být zábava. Tak si hrajte. 

5. Nevyjde z módy několik dalších sezón.

Další otázkou je, jestli se nerozpadne. Za ty prachy…co bych asi chtěla že? I to je ten důvod, proč si takovéhle kousky raději sama šiju. Ale znovu opakuju. Za ty prachy…neseženu ani materiál. Takže já si ho ve skříni nechám, dokud bude držet pohromadě 🙂 

A co vy a kostýmky? Máte nějaké? Nosíte je?

Vaše

Kalhoty – ZARA

Sako – ZARA

Boty – STRADIVARIUS

Kabelka – GUCCI

Hodinky – iWatch

Líbil se vám článek? Řekněte o něm svým přátelům:

Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj!

Jmenuju se Vlaďka

Pomáhám ženám, aby vypadaly dobře zvenku a cítily se co nejlépe uvnitř. Jsem life kouč, lektorka kurzů, výživový poradce a kreativní duše, která musí neustále něco vymýšlet a tvořit. Rukama i hlavou. Rozhodla jsem se, že chci pomáhat dalším ženám na cestě k lepšímu životu a většímu sebevědomí a proto jsem vytvořila projekt #zazivotkrasnejsi.

top články

STÁHNĚTE SI ZDARMA

Průvodce, jak správně vybírat kosmetiku

Začněte třeba tady...

STÁHNĚTE SI ZDARMA

Návod, jak okamžitě zrychlit metabolismus

Chcete

něco navíc?

Co takhle pravidelné tipy, bonusy a velká dávka motivace a inspirace? To všechno pro vás totiž mám! Stačí, když mi tu necháte váš mail a všechno budete mít z první ruky. 
Na co všechno se můžete těšit? 
  • každý týden jeden mail 
  • bonusy a návody zdarma (tipy z kosmetiky a péče o pleť, recepty, zdravý životní styl, osobní rozvoj…) 
  • slevové kódy jen pro vás
  • další rady, pokud budete potřebovat s něčím pomoct