fbpx

5 věcí, které můžete pro svoji pleť i sebevědomí udělat hned teď

Asi nebudu moc daleko od pravdy, když řeknu, že každá z nás by chtěla mít hezkou, čistou pleť bez výrazných a hlubších vrásek, a že by se každá z nás chtěla cítit trochu víc sebevědomě a sebejistě. A troufám si říct, že tyhle dvě veličiny na sobě závisí přímou úměrou. Cokoli totiž uděláte pro svoji pleť se výrazně projeví i na vašem sebevědomí. V tom lepším, i v tom horším případě. Však to znáte. Každý stres nebo blbá zpráva jakoby se okamžitě zapsali do vaší tváře a každá nová láska, splněný sen nebo cíl jakbysmet. Taková spravedlnost! Nebo možná nespravedlnost? 😊 Záleží určitě na úhlu pohledu. Když se na to ale podíváme čistě prakticky, je jasné, že abychom došly k naplnění první věty, musíme buď pracovat na svém sebevědomí nebo se opravdu starat o pleť. A nebo obojí. Ideálně. Ať už začnete s jedním nebo s druhým, je to práce, která se vám rozhodně vyplatí. Pamatujte! Funguje tady přímá úměra. 

Horší zprávou je, že tenhle job za vás nikdo jiný neudělá (sorry jako). Tuhle práci si zkrátka musíte odmakat samy. Těžko říct, z kterého konce je lepší začít. Jestli začít od péče o pleť nebo se nejdřív ponořit do hlavy a máknout si na svém sebevědomí. Když to ale dosadíte do naší rovnice, jedno zlepší druhé. Pokud bych vám měla dát jednu radu, zněla by určitě takhle: Začněte u svojí pleti. Nejen, že je to důležité pro vaše fyzické zdraví (přece jen je to orgán vašeho těla, který nějakou tu péči potřebuje), ale je to pořád o něco snazší a výsledky jsou leckdy téměř okamžité. No a když se vrátím zase k naší matematice, vaše sebevědomí to okamžitě nakopne a dostaví se větší odvaha pracovat sama na sobě. A když už nejspíš víte odkud začít, pojďme si taky říct jak a na co je potřeba myslet hned od začátku. Mimochodem! Následujících pět bodů (nebo minimálně čtyři) můžete aplikovat na podstatnou část životních situací. To jen pro pořádek. 😉

1. Rozhodněte se! 

Takhle snadné to totiž je. Nečekejte na nový rok, na pondělí, na to až budete mít víc peněz, lepší práci nebo nového partnera. Začněte hned! Všechno, co k tomu potřebujete je rozhodnout se, že to doopravdy chcete. Chcete mít lepší pleť? Chcete se cítit líp? Chcete mít ze sebe lepší pocit? Tak to zkrátka udělejte. Je to jen na vás. 

2. Čas se “nemá”, čas se “dělá” 

Když jsem před lety začala pracovat s kosmetikou, nejčastější výmluva a důvod, proč o sebe ženy nepečují byla: “Nemám na sebe čas.” Slýchala jsem jí denně a byla jsem z toho vždycky hrozně smutná. Máte pocit, že to není výmluva? Pardon, ale je. Čas se totiž “nemá”, čas se “dělá”. Všichni ho máme úplně stejně a je jen naše volba, jak s ním naložíme. Dejte si ruku na srdce a zkuste popřemýšlet, odkud si můžete ukrojit kus pro sebe. Protože můžete. Zkuste víc delegovat a občas říkat ne. Zkuste se dát občas na první místo. Je to jen otázka priorit a chtění. Jenom to zkrátka zkuste. Uvidíte, jak vám to prospěje a bude vám mnohem lépe. A když budete spokojené vy, budou spokojenější i všichni kolem vás. A zase! Netýká se to jenom péče o pleť! 

3. Buďte důsledné

Nebudeme si nic nalhávat. To, že zajdete jednou za měsíc na kosmetiku vám věru pleť příliš nevylepší. Možná si na hodinku odpočinete, zrelaxujete, ale z dlouhodobějšího hlediska to nemá velký pozitivní efekt, pokud nebudete dodržovat pravidelný rituál péče o pleť každý den. Stejně tak, když si jednou týdně nanesete masku doma a občas si vzpomenete, že jste se už dlouho nenamazaly krémem, bude efekt dost podobný. Jen tím vaší pleť trochu zblbnete a může se vám naopak stát, že časem bude mnohem víc reagovat na některé produkty, protože zkrátka na správnou péči není zvyklá. Tak jako je potřeba alespoň nějaká pravidelnost v jídle, je potřeba pravidelnost v péči o pleť. To je to nejvíc, co pro ni (i pro sebe) můžete udělat. Věřte mi. 

4. Vyberte si správně 

Správné produkty jsou prostě alfa a omega celého snažení. Když máte přípravky, které neodpovídají vašemu typu pleti nebo neřeší její konkrétní potřeby, nebudou vám fungovat, neuvidíte žádné výsledky a co se stane? Budete z toho akorát otrávené a naštvané. Péče o pleť by vás měla bavit! A slibuju, že tenhle pocit přijde úplně automaticky v okamžiku, kdy si poskládáte takový rituál, který vaší pleti sedne přesně jako 🍑 na hrnec (víte, co tim myslim, že jo ☺️). Poslouchejte svoji pleť, zkuste jí víc vnímat a hledat správné produkty. A jestli si nevíte rady nebo si nejste jisté, nebojte se požádat o pomoc nebo se zeptat. 

5. Trpělivost přináší růže 

Je to stejná písnička jako když chcete shodit pár kilo. Včera už bylo pozdě. Proto se často lidé pouští do různých restrikcí, drastických diet nebo drží šílené půsty. Protože zkrátka chtějí rychlý výsledek. Jenže nakonec se většinou dostaví onen známý jo-jo efekt, když přijde návrat k běžnému režimu. V péči o pleť je to dost podobně. Když se rozhodneme konečně s tím něco udělat, nakoupíme nějaké produkty (leckdy dost zbrkle a neuváženě) a pustíme se do toho. Jenže co se nestane. Častokrát se pleť ještě zhorší, pak zjistíme, že nám nějaký produkt nesedí a protože nevidíme výsledek hned, tak to radši vzdáme. A takhle začínáme pořád dokola a dokola. Musíte dát pleti čas. Pokud jste dosud nebyly v péči úplně poctivé nebo třeba používaly nevhodné produkty, vaše pleť bude nejspíš podvyživená a zmatená. Potřebuje se nejdřív srovnat a taky vyčistit. Tak s ní mějte trpělivost. Obnova vrchní vrstvy trvá obvykle 28 dní a to je minimální doba, kterou byste jí na zotavení a zkoušení produktů měly dát. Tak to nevzdávejte hned po prvním týdnu.

Jestli jste už všechny tyhle body zmákly, tak vám upřímně gratuluju. A jestli jste se alespoň v nějakém našly, tak věřte, že v tom nejste samy. ☺️

A pokud máte i vy nějaké osvědčené tipy, které vám pomáhají mít nejen hezčí pleť, ale i lepší sebevědomí, tak sem s nimi!

Vaše

PS: A kdybyste pro sebe chtěli udělat ještě něco víc, tak se můžete přihlásit k odběru newsletteru tady a dostanete ode mě takovej malej dárek. 😉

Fotky má na svědomí báječná Luci / www.luciecamfrlova.cz ❤️

Líbil se vám článek? Řekněte o něm svým přátelům:

Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj!

Jmenuju se Vlaďka

Pomáhám ženám, aby vypadaly dobře zvenku a cítily se co nejlépe uvnitř. Jsem life kouč, lektorka kurzů, výživový poradce a kreativní duše, která musí neustále něco vymýšlet a tvořit. Rukama i hlavou. Rozhodla jsem se, že chci pomáhat dalším ženám na cestě k lepšímu životu a většímu sebevědomí a proto jsem vytvořila projekt #zazivotkrasnejsi.

top články

STÁHNĚTE SI ZDARMA

Průvodce, jak správně vybírat kosmetiku

Začněte třeba tady...

STÁHNĚTE SI ZDARMA

Návod, jak okamžitě zrychlit metabolismus

Chcete

něco navíc?

Co takhle pravidelné tipy, bonusy a velká dávka motivace a inspirace? To všechno pro vás totiž mám! Stačí, když mi tu necháte váš mail a všechno budete mít z první ruky. 
Na co všechno se můžete těšit? 
  • každý týden jeden mail 
  • bonusy a návody zdarma (tipy z kosmetiky a péče o pleť, recepty, zdravý životní styl, osobní rozvoj…) 
  • slevové kódy jen pro vás
  • další rady, pokud budete potřebovat s něčím pomoct